Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 
 

Podsvietenie zapalování

Tato úprava se provádí až po namontování plexi krytu zapalování.
Co budete potřebovat:

Že na pionýrů je střídavé napětí a chceme k němu přidat nějaké podsvícení třeba ho usměrnit, na to nám poslouží usměrňovač (usměrňovačů jsou různé velikosti jako je na prvním obrázku nahoře uprostřed je jeden takový malinký o velikosti 1x1cm av pravo dole v "čokoládové bonbony" ( lámací svorkovnici) je další, ale trochu větší takže záleží na vás, jaký si seženete. Dále budeme potřebovat jedno polohový vypínač (pokud to nechceme mít zapnuté za bílého dne - ovšem s podsvícením se "machři" až večer hahaha ...:-) , jednu LED diodu (jaké barvy záleží na Vás, já jsem použil červeně svítící, to je ta z toho průhledného plastu) vysoce svítivou a jednu blikající (již má v sobě zabudovaný blikač, to je ta z toho červeného plastu) a nějaké kablíky délky tak 20cm a 1x "čokoládku" (pokud nechcete nemusíte, můžete to i přímo letovat, ale pro ty co nemají letovačku (trafo pájku) je vhodnější "čokoládky" že? Jakou velikost? To záleží na tom jak velké součástky si seženete)

Dále budete potřebovat kousek plíšku velikosti asi tak 8,5 x2cm, epoxidovou plastelínu (EPOXY REPAIR se to jmenuje a prodávají to v železářství), já jsem použil ještě i černou plastovou izolační pásku (izolačku). Jak je vidět na prvním obrázku LED diody mají jednu nožičku delší (to je + pól) a druhou nožičku kratší (to je - pól). Zapojení LED diod na dolním obrázku je následně první LED-ka jde ta kterou chceme "rozblikat". Druhá jde blikavá, takže když si to položíme před sebe na stůl v tomto pořadí, tak to bude jako na druhém obrázku - kratší nožičku obyčejné LEDky spojíme s delší nožičkou blikavej LED diody. Kdo nechce mít blikavé podsvícení, může použít místo blikavej obyčejnou LED-ke na 3V. Pokud budete kupovat diody zeptejte se na kolik jsou voltů - musí být na 3V, protože když je zapojíte do série půjdou vám na 6V. Postup

Jak to již z třetího obrázku vyplývá, vezmete si dvě LEDky dvě nožičky jim spojíte a příletu kablíky na zbývající dvě nožičky (+ a -)

Zde na dalším obrázku č.4 je vidět, že kablíky na LED diodách jsou již přiletované (já jsem použil černou dvoukolová linku, s plusovým kablíkem označeným červeným pruhem) délka kablík je 1m.Úchytný plíšek jsem použil hliníkový z důvodu jeho uchycení (pod hlavičku šrouby co drží světelnou cívku na desce alternátorčeka. Hliníkový za to, aby jej Magnetoresistance nepřitahovalo a proto pod cívku a ne pod uchycení desky zapalování, abyste si "nerozhasili" zapalování když už máte "zápalky" nastaveno).

Na dalším obrázku to už je 5-ty je to krásně smontované do kupy, drátky přiletované na LED-kách jsou zaizolovány a celé to je přichyceno černou izolačkou z vnější strany plíšku, to proto protože když to budeme montovat do prostoru zapalování, tak chceme docílit aby se to opíralo (pritláčalo) o stěnu krytu. To bychom měli jeden konec a teď ten druhý. Je zapojen v "čokoládové bonbony" na usměrňovač kablík s červeným pruhem je na + pól a černý kablík je na - pól a již nám zbývá zapojit, ale co? No samozřejmě ty dvě vlnovky na střídavé napětí. Schválně jsem to neletí aby to dalo zamontovat do motorky a aby se sem daly připojit i jiná zařízení, jako například podsvícení podvozku a jiné, ale to až v druhé části pokračování tohoto světelného tuningu.