Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 
 

Plexi kryt zapalování

Efekt spočívá v tom, že při nastartovaném motoru je krásně vidět jak pracuje vačka a kladívko (hlavně večer je vidět jiskření). Pro ty náročnější můžeme toto doplnit o podsvícení zapalování do červena, modra, zelena nebo žluta a okořenit to o blikání ale to až v dalším příspěvku kde se budu věnovat čistě jen podsvícení (vše na 6V).

Co potřebujeme
1.kousek plexiskla s ochrannou fólií přibližně o rozměrech 13 x 11 cm a tloušťky 4mm (já jsem to dělal z většího kusu protože jsem si vytvořil tak 5 kusů do zásoby).
2.kryt ze zapalování (JAWA 50 typ 20, 21 a 23)
3.vrták průměru úchytných šroubů tohoto krytu (tuším je to 5 vrták ale dejte raději 5,3 mm protože, když to budete dotahovat tak opatrně aby vám to nepopraskalo) a jeden vrak 7mm pro zápustné hlavičky šroubků.
4.lupienkovu pilku, pilník (já jsem použil kotoučovou brusku ne karbošku)

Postup práce
Vezmeme si plexisklo a původní plechový kryt položíme ho na plexisklo a obtáhneme centrofixkou (i dírky na šroubky). Jestliže to už máme uchytíme si plexi do svěráku a lupínkovou pilkou vyřízneme požadovaný tvar. Pro kontrolu si takto vyříznuté plexi přirovnáme k zapalování čímž docílíme toho, že uvidíme kde nám to přečnívá a zda máme správně namalované otvory pro šroubky. Pokud nám to někde přečnívá tak si tato místa vyznačíme fixem a obrousíme pilníkem nebo bruskou na požadovaný tvar jako je na obrázku dole.
Na brusce obrousíme ostré a drsné hrany při čem pořád si to chodíme přirovnávat ať už nám to perfektně pasuje a až potom vyvrtáme otvory pro šroubky. Když to už budeme mít strhneme ochrannou fólii z plexiskla namontujeme a na obrázku dole je výsledek.